Wish česky – nakupování je zábava na shopu Wish.com

Možná ještě neznáte nebo jste už narazili na zahraniční prodejní portál Wish.com nebo pokud se zajímáte o cenově výhodné zahraniční obchody s širokými nabídkami zboží, zajisté znáte e-shop wish. Pokud ne, pojďte se na něj podívat zblízka a ukázat si, o co se vlastně jedná. Možná jste už udělali nějaký ten nákup na wish online, možná ne.

Určitě se však i pravidelní zákazníci mohou dozvědět různé zajímavosti a nové možnosti, které obchod Wish svým zákazníkům přináší. Již přes 50 milionů lidí z celého světa si kupuje trendy věci o 50 až 80% levněji, než kolik platíte vy ve svém místním obchodě skrze tyto zahraniční portály.  Největší výhodou obchodu Wish je, že vše je česky, dokonce i zákaznická podpora. Každopádně, česky je pouze rozhraní obchodu. Popisky předmětů zůstávají stále anglicky. Nevýhodou nakupování na Wish může být čínský původ zboží – nelze očekávat kvalitu nejvyšší úrovně, nicméně zákazník může být i příjemně překvapen.

Princip fungování Wish

Jedná se o celosvětovou obchodní síť, která má svůj web i mobilní aplikaci. Pokud chcete nakupovat na Wish česky mluvícím internetovém obchodě, ale zajímáte se o netradiční a originální zboží ze zahraničí a zejména čínské, které vyjde opravdu levně, tak jste právě našli, co jste hledali. Předem je nutno říci, že obchod wish není klasickým e-shopem jednoho majitele, jaký znáte z klasických českých webových stránek, jež nabízejí zboží. Wish funguje jako překupní místo, kde své produkty nabízí mnoho prodejců. Každá objednávka na shopu Wish má odlišné místo odeslání, proto je třeba uhradit poštovné za každý kus zvlášť. Poštovné na Wish představují sice symbolické částky, avšak oproti obchodu Ebay, kde bývá poštovné často zdarma, se to může zdát jako nevýhoda. Jedná se vpodstatě o tržiště v on-line prostředí, tudíž Wish funguje podobně jako pro někoho známější platformy:

  • eBay
  • AliExpress
  • Amazon
  • Alibaba

Co vše na Wish najdete?

Na Wish prodává své zboží velké množství obchodníků a najdete zde miliony různých výrobků, které si získaly již miliony zákazníků z celého světa. Hlavním zaměřením obchodu jsou šperky, doplňky, kosmetika a celkově výrobky související s módou. Své místo zde nezastupitelně má i designové příslušenství mobilních telefonů. Občasně zde však můžete objevit i různé technické a elektronické vychytávky, obzvláště nejnovější čínské mobily, vysavače, nebo hračky, potřeby do domácnosti, pro vaše zvířecí mazlíčky, pro sport či zdraví. Obzvlášť ženy ocení obrovské množství šperků, doplňků k oblečení a nejnovější trendy módu. Muži si zase můžou přijít na své při dovybavování svých aut, nářadí či všeho druhu náhradních dílů. Vše najdete prakticky ve vašem rodném jazyce a to i včetně detailů a zákaznické podpory. Zboží je pro přehlednost řazeno do kategorií.

Clo a DPH jak to nyní je?

U zásilek nad 22 Euro se vždy platilo DPH a nad 150 Euro i clo. K tomu bylo vždy nutné připočítat proclení, které u pošty bylo za cenu cca 100 Kč. To se vše týká fyzických osob, u firem je to trochu jinak, ale to není předmětem článku. Limit 22 Eur byl vymyšlen našimi eurovůdci a bylo to z důvodu, aby nebyla zbytečná administrativa s proclíváním. Nyní to ovšem padlo a Clo i DPH se musí platit u každé zásilky z číny. Je pak na každém z Vás, zda budete ochotní za tuto cenu z Číny zboží objednávat.

Pošta navázala přímou spolupráci s internetovou obchodní platformou Wish. Největší výhodou pro klienty je, že své objednané zásilky nebudou muset danit, protože to za ně včetně příslušné administrativy vyřídí právě Wish ve spolupráci s ČP. Při doručení prostřednictvím České pošty tak budou mít zákazníci jistotu, že ze zásilky nebudou muset dodatečně platit daň z přidané hodnoty nebo clo, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU. Jiná změna není v plánu, postup zadávání objednávek přes portál Wish zůstává stejný.  Česká pošta tedy nyní vyřizuje veškeré celní náležitosti u všech zásilek. Tudíž když kupujete už vidíte konečnou cenu včetně cla i DPH a koncový zákazník nemusí už nic řešit. Není třeba tedy platit CLO dodatečně DPH a celý proces dodání do ČR se mnohonásobně urychlí.

Sleva na Váš nákup až 110 Kč

Na každý Váš nákup můžete získat různé slevy. Slevy můžete získat třeba za každé přihlášení do Wish, za okomentování výrobků co jste nakoupili, či za okomentování prodejců. Tyto kredity pokud jich nasbíráte dost můžete potom proměnit až na 5%, 10% nebo až 15% slevu. Kredity za přihlášení lze získat z přihlášení do aplikace Wish nebo do stránkek 7 dnů po sobě jdoucích postupně. Další slevy lze získat když Vám Wish nabídne nějakou slevu. Většinou je to ale 5% či 10% maximálně z Vaší objednávky. Další slevu lze získat z emailingu, kdy Vám Wish pošle slevový kód.

Pokud ještě nemáte v mobilu aplikaci wish můžete využít slevu až 110 Kč zadáním níže uvedeného slevového kódu v těle objednávky v sekci kupón v košíku, ale pouze když si nainstalujete appku do mobilu wish:

vwqrskw

Má to nějaké výhody?

Výhody, asi nějaké jsou. Nyní už nemusíte řešit cenu zásilky, proclívají se opravdu všechny. Proclívání není tak bolestné u dražších zásilek jako u těch „za pár šupů“. Těch 97 Kč zaplatíte vždy a pak také DPH 21% z ceny zásilky a proclení.

Historie shopu Wish

Hodnocení zákazníků na Wish

Hodnocení zákazníků na Wish

Zakladateli tohoto populárního obchodu jsou Peter Szulczewski a Danny Zhang. Wish vznikl 4. července roku 2010 v USA v San Franciscu, tehdy jako aplikace pro seznamy zboží, které by zákazníci rádi zakoupili. Vydělával také pay-per-click modelem reklamy na Facebooku. V roce 2013 se společnost Wish eshop transformovala a stala se elektronickým obchodním místem v dnešním formátu, když přešla ze systému poptávky přímo k nabídce obchodníků, od kterých si za své produkty účtuje provize.

Recenze zákazníků

Wish internetový obchod je celkově dle recenzí zákazníků spolehlivým e-shopem. Nákupy i případné reklamace na Wish bývají bezproblémové nebo taky někdy i různé a z hlediska platby je systém bezpečný. Mezi nejvíce kritizované patří nutnost platby poštovného tam, kde konkurence nabízí dodání zdarma. Množství a druhy zboží jsou srovnatelné s jinými tržišti. Vzhledem k velmi nízkým cenám a původem výrobků z Číny je kvalita očekávatelná a logicky poměrně nižší než u značkového zboží, mnohdy však může příjemně překvapit. Hodnocení konkrétního sortimentu pak Wish samozřejmě poskytuje s tím, že jako první uvidíte názory českých zákazníků, kteří nakoupili před vámi, a až pak těch zahraničních. Každý může sdílet díky systému hodnocení u výrobků a prodejců svoje zkušenosti s Wish a tak přispět svým názorem k ochraně kupujícího.

Exit mobile version