Pokud se přihlásíte do aplikace Wish, můžete si koupit šaty za 240 Kč, hodinky za 80 Kč nebo 2-terabytový flash disk jen za 240 Kč.

Petr Szulczewski, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Wish, doufá, že tyto ceny budou přeměněny v prodejní magnet, díky kterému Wish bude soupeřit s Walmartem. Aby v to mohl doufat má čísla, které naznačují, že to není až tak šílený nápad. Szulczewski také řekl, že Wish má 75 Miliónů aktivních uživatelů, a má víc než 1 milión obchodníků na svých stránkách a nabízí výběr z více než 200 miliónů položek. Další 1 miliarda položek se chystá k zveřejnění. Pro srovnání eBay má jen 171 milionů aktivních kupujících a Amazon má 2 milóny obchodníků, i když oba tito mnohem starší konkurenti mají mnohem větší personální zázemí.

Wish se chce stát výchozí platformou, na kterou spotřebitelé navazují. Petr Szulczewski, generální ředitel a spoluzakladatel Wish.

Myslím, že nás mnoho lidí podceňuje: investoři, Silicon Valley. Myslím, že lidé nepochopili demografii této země a míst jako je Evropa.“ řekl Szulczewski s odkazem na milióny nakupujících, kteří potřebují nakupovat levně na jednom místě. Můžeme vybudovat další generaci Walmart nebo Alibaba“ řekl, „pravděpodobně během příštích 10 let.

Co bude uvidí jen čas. Každopádně je Wish jedním z nejrychleji rostoucích online nákupních platforem ve světě v poslední době. Společnosti jako Amazon, Alibaba, Ebay už nyní dosahují svého stropu, který se snaží jen udržet. Kdežto Wish má pořád nějaké to místo pro růst a expanzi a to konkrétně budováním nových skladů, kvalitnější logistiky, zlepšení podpory stěžujících se zákazníků nebo zvýšení rychlosti dopravy.

Wish také podle Crunchbase získala 1.3 mld dolarů na financování svého rozvoje. Nicméně většinu z těch peněz dosud nevyčerpala.