Na co si dát pozor

Nakupování na světovém internetovém tržišti wish.com má řadu výhod, ale také nevýhod a nástrah, na které se může nachytat méně zkušený i pokročilý zákazník zahraničních on-line obchodů.

My vám nyní poradíme, na co si dát při nakupování na Wish pozor, aby byl váš nákup zde zcela pohodový a bezproblémový.

Nápis sleva nemusí znamenat slevu

Ihned po přihlášení vám Wish zobrazí velký seznam akcí a zlevněného zboží. Můžete se setkat s nabídkou levnější až o 90%. Nepodléhejte však prvotnímu velkému nadšení a nekupujte první věc, která se vám zobrazí. Raději si obchod dobře prohlédněte a porozhlédněte se, co všechno a za jakou cenu můžete koupit. Slevy na Wish vám určitě nikam neutečou – každou chvíli je jich nabízeno opravdu dostatečné množství. Navíc každá sleva nemusí být doopravdy slevou a nemusí být výhodná. Může se jednat jen o obchodní trik, kdy:

  • je zboží přirozeně levné a sleva ve skutečnosti neproběhla
  • zlevněná částka je pak připočtena na poštovném

Pokud chcete zjistit, na kolik vás zboží na Wish vyjde, nezapomeňte připočítat vždy i poštovné. Také spíše hleďte, nakolik je pro vás cena položky s dopravným výhodná jako celek a ne na procentuální slevy. Wish je ve většině případů opravdu velice výhodný, ale extrémní akce jsou spíše soutěží místních obchodníků, aby je systém zařadil na lepší příčky vyhledávání a aby si jich více důvěřivých zákazníků všimlo, než abyste s nimi skutečně něco ušetřili.

Obrázky zboží

Nezřídka se vám může stát, že na Wish narazíte na omlazující krém, u něhož je na první fotografii vrásčitá paní a na druhém snímku slečna, jež by mohla být její vnučkou nebo hůře fotografie viditelně a až do extrému upravená v grafickém programu. Takové reklamě samozřejmě nelze věřit a každý prohlédne, že se jedná o obchodní trik. Berte však v potaz, že i u přesvědčivých výrobků, které na první pohled vypadají dobře a realisticky, nemusí fotka odpovídat skutečnosti.

Doprava, DPH a cla

Wish je všeobecně spolehlivý obchod, zvláště když jej srovnáme s dalšími tržišti s čínským zbožím. Pokud neuvěříte na každý nápis „sleva“ a na líbivé zobrazení zboží, nemáte se při nákupu čeho bát. Myslete však na to, že za každý kus od jiného obchodníka zaplatíte poštovné zvlášť a také, že někdy, stejně jako u jiných zahraničních obchodů, není cena konečná. U dražších věcí vám mohou na hranicích naúčtovat DPH a clo – pokud si však objednáváte například jedno tričko, této nepříjemnosti se většinou vyhnete.

Delší doba

Na Wish i u jiných zahraničních prodejců se běžně může stát, že se čekací doba na doručení zboží nebo na vrácení peněz při reklamaci značně protáhne. Když k tomu dojde, nepanikařte a ozvěte se zákaznické podpoře. Zdržení je díky mezinárodní přepravě možné – počítejte s tím nejen v rámci vlastní trpělivosti, ale především v případě, že někomu kupujete dárek. Tehdy objednávku uskutečněte v dostatečném časovém předstihu.