Má 37 let. Reklamy na jeho firmu jsou na košilích Los Angeles Lakers a buduje jeden z největších e-commerce businesů na světě. Kromě toho se narodil v EU v Polsku. Petr Sulczewski, tvůrce firmy Wish, se stal jedním z nejbohatších lidí světa.

Když Szulczewski a Zhang startovali s Wishem, svět e-commerce už měl svoje největší rytíře – jmenovitě Amazon, Alibaba, Ebay, JD.com. To vůbec ničemu nevadilo. Dva mladí podnikatelé našli způsob, jak se probojovat na trhu ve světovém měřítku. Hlavně prot, že se obrovsky soustředili na prodávající a jejich potřeby. Hlavně na jejich peněženky. Jedna ze zásad Szulczewského zní:

Kóduj rychle, uč se rychle, vytvářej věci, které lidé užívají.

Jeho vlastní slova se mu povedlo uskutečnit a plně zrealizovat skrze Wish.

Několik let nazpátek Jeff Bezos se setkal s Petrem Szulczewským v sídle firmy Amazon v Seattlu a nabídnul mu za jeho nákupní platformu Wish – 10 mld dolarů. Tuto nabídku z polsky pocházející podnikatel s díky odmítl. K tomu zjistil, že Wish zanedlouho bude mít hodnotu překračující 100 mld dolarů. Je to vůbec pravda? Nevíme. Víme určitě, že už před 3 roky Szulczewski předpovídal, že vytvoří jednu z největších e-commerce platforem na světě.

Uvažujeme, že budeme druhým nebo třetím obchodníkem prodávajícím za bilión dolarů ročně! – řekl Petr Szulczewski v rozhovoru s technologickým servisem Recorde. První bude Alibaba, potom Amazon a podle toho jestli a kdy se podaří získat Indický trh budeme Wish.

Dnes víme určitě že zakladatel portálu Wish nemusí litovat odmítnuté nabídky Bezosovi. V roce 2018 vyl Wish nejčastěji instalovanou nákupní aplikací na světě (161 miliónů instalací) a třetím největším americkým online trhovcem. Firma, která žije  z méně než 15 % provize skrze nákupy realizované na své platformě Wish, minulý rok zdvojnásobila zisk, dosahujíc 1.9 mld USD. Hodnota teprve 9 ročné společnosti je hodnocena na 8.7 mld dolarů. Díky tomu Petr Szulczewski měl nedávno debiut na listině nejbohatších lidí světa – „Forbes” ocenil jeho majetek na 1.4 mld USD.